Презентація проміжних результатів проекту DEFEP Наглядовій раді Уманського національного університету садівництва
Днями в Уманському національному університеті садівництва відбулося засідання Наглядової ради закладу освіти. У межах порядку денного було розглянуто питання про участь Уманського національного університету садівництва у міжнародному проекті Erasmus+ KA2 DEFEP «Дистанційна освіта для майбутнього: кращі Європейські практики для партнерів».
Михайло МАЛЬОВАНИЙ, проректор з науково-педагогічної роботи, доповів присутнім про участь Уманського національного університету садівництва у проєкті за напрямком: Розвиток потенціалу вищої освіти «Дистанційна освіта майбутнього: найкращі практики ЄС у відповідь на запити сучасних здобувачів вищої освіти та ринок праці». Проєкт «Distance Education for Future: best EU practices in response to the requests of modern higher education seekers and labor market» (DEFEP) підтримується Програмою Європейського Союзу Erasmus+ Ка2 та реалізується 11 університетами-партнерами з України, Молдови, Німеччини, Іспанії та Італії. Термін реалізації проєкту 2023–2027 рр.
Михайло Іванович відмітив, що проєкт спрямовано на впровадження сталої та ефективної системи дистанційної освіти як окремої та самостійної форми навчання. Інноваційна та комплексна система дистанційної освіти допоможе адекватно адаптуватися до майбутніх технологічних, поведінкових, ідеологічних змін і викликів, а її реалізація у сучасних закладах вищої освіти дозволить імплементувати принцип безбар’єрності та створить безпечне середовище навчання.
Відповідно до програми проєкту наковці університету взяли участь в організації та координації проведення соціологічного опитування стейкхолдерів в університеті про пріоритети, потреби та запити щодо дистанційної освіти; доєдналися до міжнародного форуму освітян і роботодавців «Дистанційна освіта майбутнього: виклики та перспективи; здійснили навчальний візит до Університету Саарланду (Німеччина), де ознайомилися з реальними прикладами найкращих практик і передовим досвідом в системі дистанційної освіти, що запроваджені в європейських університетах, обмінятися думками та власним баченням розвитку різних аспектів вищої освіти.
Михайло Іванович зауважив, що дослідницька робота триває і нині науковці працюють над формування розділу аналітичного звіту, який стосується інституціонального середовища дистанційного навчання в Україні.
Також Михайло Іванович зазначив, що актуальність напрямку, в умовах війни в Україні, є беззаперечною, а зацікавленість і долучення до проєкту не лише українських закладів вищої освіти, а й іноземних, доводить його перспективність і відповідність вимогам сьогодення. Місія Уманського національного університету садівництва – надати якісні освітні послуги, частиною яких має стати і дистанційне навчання. Тож університет всіляко сприяє реалізації проєкту та впровадженню його результатів у практичну діяльність.